Українська
РУСУКР

Карбонат магнію: що це, властивості, рекомендації

26.03.2025
0

карбонат магния

Карбонат магнію (MgCO3) - це магнієва сіль вугільної кислоти, що зустрічається в природі у вигляді мінералів магнезиту та доломіту. У промисловості його отримують у різний спосіб (шляхом пропускання вуглекислого газу через розчин гідроксиду магнію і т.п.). Добавка може мати різний вплив – залежно від дозування та форми застосування.

Карбонат магнію: основні властивості та дія на організм

Чим корисний карбонат магнію для організму?

  • Джерело магнію. Може використовуватися для поповнення дефіциту магнію в організмі, має комплексний позитивний ефект на здоров'я.
  • Порошок для спортзалів та скеледромів. Спортивна магнезія застосовується для покращення зчеплення рук із предметами (популярно серед гімнастів, альпіністів, атлетів, гімнастів, пауерліфтерів тощо). Для цієї мети магній для спортсменів можна купити у вигляді порошку або розчину.
  • Антацид – засіб для нейтралізації надлишків соляної кислоти, при високому її рівні у шлунковому соку. Рекомендується при печії, гастритах та виразках.
  • Проносний засіб. У великих дозах може спричиняти проносну дію, оскільки магній стимулює перистальтику кишечнику.

Теоретично можна отримати необхідну добову норму Mg із повсякденної їжі, у нашому блозі представлена ​​таблиця вмісту магнію в продуктах. Однак це передбачає вживання якісної, органічної продукції, систематичне приготування страв (з дотриманням технологій правильного харчування) і точний розрахунок питомої ваги продуктів, що цікавлять нас у страві. Набагато простіше та надійніше отримати необхідну речовину у промисловій формі, для чого карбонат магнію виготовляють у вигляді капсул або порошку. Це дозволяє не тільки позбавити себе від кухонних турбот і точно витримати дозу, а й підвищити засвоюваність БАДу.

Для збереження всіх корисних властивостей рекомендується зберігати карбонат магнію в сухому місці, далеко від вологи.

Ознаки дефіциту карбонату магнію

З боку нервової системи може виявлятися дратівливість, тривожність, порушення сну, швидка втомлюваність, зниження працездатності. Нерідкі головні болі та мігрені, пригнічений настрій. При дослідженні користі карбонату магнію відзначався його сприятливий вплив на м'язову систему (що актуально для спортсменів). Зникали судоми, спазми (особливо в ногах), м'язові болі та посмикування, відчуття «мурашок» у кінцівках. Прийом магнію рекомендується як допоміжний засіб при підвищеному артеріальному тиску, для лікування аритмій та болю у серці.

Карбонат магнію у спортивному харчуванні

Магній виконує відразу кілька важливих функцій, завдяки чому здійснює комплексний вплив на організм спортсмена.

  1. Захист м'язового каркасу. Харчовий магній допомагає запобігти судомам і спазмам, які можуть виникнути при інтенсивних тренуваннях.
  2. Зниження втоми. В описі як засвоюється магній, значна роль відводиться його участі у синтезі АТФ (аденозинтрифосфату) - основного джерела енергії для клітин, що допомагає усунути втому та підвищити витривалість.
  3. Відновлення та релакс. Магній має розслаблюючий ефект на нервову систему. Це перевірений спосіб впоратися з емоційною напругою та стресом, особливо при інтенсивних тренуваннях.

Цей продукт є доступним і недорогим способом забезпечити організм необхідною кількістю магнію. Це важливо для дорослих людей і підлітків з активним способом життя.

Як правильно приймати карбонат магнію?

Варто враховувати, що засвоюється не весь обсяг прийнятого карбонату магнію (саме тому важливе правильне дозування). Деякі речовини – фітати (вони містяться в зернових та бобових), оксалати (знаходяться у шпинаті та ревіні) та фосфати можуть зв'язувати магній та знижувати його відсоток засвоєння. Саме тому відмовтеся відприйому продуктів з їх високим вмістом разом із карбонатом магнію.

Важливо дотримуватись дози, інтервалів між прийомами та тривалості курсу. За наявності хвороб шлунково-кишкового тракту чи нирок необхідно проконсультуватися з лікарем. Для людей похилого віку рекомендується також отримати консультацію фахівця, який магній є кращим для літніх людей.

Можливі ризики та шкода

У великих дозах карбонат магнію може викликати діарею, нудоту, біль у животі. Необхідно знизити дозування та приймати БАД під час їжі. Алергічні реакції зустрічаються дуже рідко (1: 100 000), проте побічні реакції відносять до групи легких ускладнень.

Карбонат магнію: що це, властивості, рекомендації
Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
Суперзнижки! Дивитись все
Хіти продажів